Назад

ГДЗ Хімія 8 клас Мідак

ТЕМА 2. ДОСЛІДЖУЄМО ГАЗИ ДОВКІЛЛЯ
ГДЗ Хімія 8 клас Мідак
Реклама:

24. Яку масу (г) сірки використали для одержання сірчистого газу SO₂ об'ємом 4,48 л (н.у.). Обчисліть число молекул кисню, потрібних для цієї реакції.

Відомо: V(SO₂) = 4,48 л, M(S) = 32 г/моль, Vm = 22,4 л/моль, NA = 6,02 • 10²³ молекул/моль.
Знайти: m(S) – ?, N(O₂) – ?
Розв'язання: Рівняння реакції S + O₂ → SO₂.
n(SO₂) = V/(Vm ) = (4,48 л)/(22,4 л/моль ) = 0,2 моль.
За рівнянням n(S) = n(SO₂) = 0,2 моль, n(O₂) = 0,2 моль.
m(S) = 0,2 моль • 32 г/моль = 6,4 г.
N(O₂) = 0,2 моль • 6,02 • 10²³ молекул/моль = 1,204 • 10²³ молекул.  
Відповідь: m(S) = 6,4 г, N(O₂) = 1,204 • 10²³ молекул.