Назад

ГДЗ Хімія 8 клас Мідак

ТЕМА 2. ДОСЛІДЖУЄМО ГАЗИ ДОВКІЛЛЯ
ГДЗ Хімія 8 клас Мідак
Реклама:

22. Обчисліть об'єм (л) кисню, який можна одержати під час електролізу води масою 450 г (н.у.).

Відомо: m(H₂O) = 450 г, M(H₂O) = 18 г/моль, M(O₂) = 32 г/моль, Vm = 22,4 л/моль.
Знайти: V(O₂) – ?
Розв'язання: Рівняння реакції 2H₂O → 2H₂ + O₂.
n(H₂O) = m/(M ) = (450 г)/(18 г/моль ) = 25 моль.
За рівнянням n(O₂) = (n(H₂O))/2 = (25 моль )/2 = 12,5 моль.
V(O₂) = 12,5 моль • 22,4 л/моль = 280 л. 
Відповідь: V(O₂) = 280 л.