Назад
ГДЗ Хімія 8 клас Мідак
ТЕМА 2. ДОСЛІДЖУЄМО ГАЗИ ДОВКІЛЛЯ
.jpg?1769007076)
Реклама:
21. Обчисліть об'єм (л) та масу (г) водню, який виділяється під час взаємодії кальцію масою 0,8 г із водою (н.у.) за схемою: Ca + H₂O → Ca(OH)₂ + H₂↑
Відомо: m(Ca) = 0,8 г, M(Ca) = 40 г/моль, M(H₂) = 2 г/моль, Vm = 22,4 л/моль.
Знайти: V(H₂) – ?, m(H₂) – ?
Розв'язання: Рівняння реакції Ca + 2H₂O → Ca(OH)₂ + H₂↑.
n(Ca) = m/(M ) = (0,8 г )/( 40 г/моль ) = 0,02 моль.
За рівнянням n(H₂) = n(Ca) = 0,02 моль.
V(H₂) = 0,02 моль • 22,4 л/моль = 0,448 л,
m(H₂) = 0,02 моль • 2 г/моль = 0,04 г.
Відповідь: V(H₂) = 0,448 л, m(H₂) = 0,04 г.






