Назад

ГДЗ Хімія 8 клас Мідак

ТЕМА 2. ДОСЛІДЖУЄМО ГАЗИ ДОВКІЛЛЯ
ГДЗ Хімія 8 клас Мідак
Реклама:

23. Обчисліть кількість речовини (моль) і масу (г) фосфор(V) оксиду, який одержали під час взаємодії фосфору з киснем об'ємом 89,6 л (н.у.).

Відомо: V(O₂) = 89,6 л, M(P₂O₅) = 142 г/моль, Vm = 22,4 л/моль.
Знайти: n(P₂O₅) – ?, m(P₂O₅) – ?
Розв'язання: Рівняння реакції 4P + 5O₂ → 2P₂O₅.
n(O₂) = V/(Vm ) = (89,6 л )/(22,4 л/моль) / = 4 моль.
За рівнянням n(P₂O₅) = (2 • n(O₂))/5 = (2 • 4 моль )/5 = 1,6 моль.
m(P₂O₅) = 1,6 моль • 142 г/моль = 227,2 г.
Відповідь: n(P₂O₅) = 1,6 моль, m(P₂O₅) = 227,2 г.