Назад
ГДЗ Хімія 8 клас Мідак
ТЕМА 2. ДОСЛІДЖУЄМО ГАЗИ ДОВКІЛЛЯ
.jpg?1769007076)
Реклама:
15. Обчисліть кількість речовини (моль), масу (г) та число молекул, що містяться в сірчистому газі SO₂ об'ємом 5,6 л.
Відомо: V = 5,6 л, M(SO₂) = 64 г/моль, Vm = 22,4 л/моль, NA = 6,02 • 10²³ молекул/моль.
Знайти: n – ?, m – ?, N – ?
Розв'язання: n = V/(Vm ) = (5,6 л )/( 22,4 л/моль ) = 0,25 моль,
m = n • M = 0,25 моль • 64 г/моль = 16 г,
N = n • NA = 0,25 моль • 6,02 • 10²³ молекул/моль = 1,505 • 10²³ молекул.
Відповідь: n(SO₂) = 0,25 моль, m(SO₂) = 16 г, N(SO₂) = 1,505 • 10²³ молекул.






