Назад
ГДЗ Хімія 8 клас Мідак
ТЕМА 2. ДОСЛІДЖУЄМО ГАЗИ ДОВКІЛЛЯ
.jpg?1769007076)
Реклама:
18. Приготували суміш озону та кисню, маса якої дорівнює 20 г, а об'єм — 11,2 л (н.у.). Обчисліть об'єм (л) озону в суміші.
Відомо: m(суміші) = 20 г, V(суміші) = 11,2 л, M(O₃) = 48 г/моль, M(O₂) = 32 г/моль, Vm = 22,4 л/моль.
Знайти: V(O₃) – ?
Розв'язання: n(суміші) = V/(Vm ) = (11,2 л )/(22,4 л/моль) = 0,5 моль.
Нехай n(O₃) = x моль, тоді n(O₂) = (0,5 – x) моль.
Складаємо рівняння за масою: 48x + 32(0,5 – x) = 20, 48x + 16 – 32x = 20, 16x = 4, x = 0,25 моль.
V(O₃) = n • Vm = 0,25 моль • 22,4 л/моль = 5,6 л.
Відповідь: V(O₃) = 5,6 л.






