Назад
ГДЗ Хімія 8 клас Мідак
ТЕМА 2. ДОСЛІДЖУЄМО ГАЗИ ДОВКІЛЛЯ
.jpg?1769007075)
Реклама:
11. Обчисліть масу (г) суміші, яка складається з кисню об'ємом 5,6 л і азоту об'ємом 11,2 л (н.у.).
Відомо: V(O₂) = 5,6 л, V(N₂) = 11,2 л, M(O₂) = 32 г/моль, M(N₂) = 28 г/моль, Vm = 22,4 л/моль.
Знайти: m(суміші) – ?
Розв'язання: n(O₂) = V/(Vm ) = (5,6 л )/( 22,4 л/моль ) = 0,25 моль,
n(N₂) = (11,2 л)/(22,4 л/моль) = 0,5 моль,
m(O₂) = 0,25 моль • 32 г/моль = 8 г,
m(N₂) = 0,5 моль • 28 г/моль = 14 г, m(суміші) = 8 г + 14 г = 22 г.
Відповідь: m(суміші) = 22 г.






