Назад

ГДЗ Хімія 8 клас Мідак

ТЕМА 2. ДОСЛІДЖУЄМО ГАЗИ ДОВКІЛЛЯ
Назад до Стр.103 (12)
ЗменшитиЗавдання Стр.103 (13)Збільшити
ГДЗ Хімія 8 клас Мідак
Реклама:

13. Яку кількість речовини (моль) кисню отримає Селена з однієї пляшки аптечного розчину перекису водню об'ємом 100 мл і масовою часткою розчиненої речовини 3%. Густину розчину приблизно дорівнює 1 г/см³.

Відомо: V(розчину) = 100 мл = 100 см³, ω(H₂O₂) = 3% = 0,03, ρ(розчину) = 1 г/см³
n(O₂) – ?
Розв'язання: m(розчину) = V • ρ = 100 см³ • 1 г/см³ = 100 г.
m(H₂O₂) = m(розчину) • ω = 100 г • 0,03 = 3 г.
M(H₂O₂) = 2 • 1 + 2 • 16 = 34 г/моль.  
n(H₂O₂) = 3 г : 34 г/моль = 0,088 моль.
Рівняння реакції: 2H₂O₂ → 2H₂O + O₂.
За рівнянням з 2 моль H₂O₂ утворюється 1 моль O₂. n(O₂) = 0,088 моль : 2 = 0,044 моль.
Відповідь: n(O₂) = 0,044 моль.