Назад
ГДЗ Хімія 8 клас Мідак
ТЕМА 2. ДОСЛІДЖУЄМО ГАЗИ ДОВКІЛЛЯ
.jpg?1769003951)
Реклама:
10. Обчисліть кількість речовини (моль) кисню, який одержав би Дж. Прістлі, якщо б для свого досліду використав меркурій(II) оксид масою 43,4 г.
Відомо: m(HgO) = 43,4 г.
n(O₂) – ?
Розв'язання: M(HgO) = 201 + 16 = 217 г/моль.
n(HgO) = 43,4 г : 217 г/моль = 0,2 моль.
Рівняння реакції: 2HgO → 2Hg + O₂.
За рівнянням з 2 моль HgO утворюється 1 моль O₂, n(O₂) = 0,2 моль : 2 = 0,1 моль.
Відповідь: n(O₂) = 0,1 моль.






