Назад

ГДЗ Хімія 8 клас Мідак

ТЕМА 2. ДОСЛІДЖУЄМО ГАЗИ ДОВКІЛЛЯ
ГДЗ Хімія 8 клас Мідак
Реклама:

13. Обчисліть об'єм (л) водню (н.у.), який виділяється під час взаємодії цинку масою 6,5 г із розведеною сульфатною кислотою за схемою Zn + H₂SO₄ → ZnSO₄ + H₂↑.

Відомо: m(Zn) = 6,5 г
Знайти: V(H₂) – ?
Розв'язання: M(Zn) = 65 г/моль,
n(Zn) = m(Zn) : M(Zn) = 6,5 г : 65 г/моль = 0,1 моль.  
Рівняння реакції: Zn + H₂SO₄ → ZnSO₄ + H₂↑,
з 1 моль цинку утворюється 1 моль водню, тому n(H₂) = n(Zn) = 0,1 моль.
V(H₂) = n(H₂) • Vm = 0,1 моль • 22,4 л/моль = 2,24 л.
Відповідь: V(H₂) = 2,24 л.