Назад

ГДЗ Хімія 8 клас Мідак

ТЕМА 2. ДОСЛІДЖУЄМО ГАЗИ ДОВКІЛЛЯ
ГДЗ Хімія 8 клас Мідак
Реклама:

12. Обчисліть масу (г) заліза, яке реагує з хлоридною кислотою, за схемою Fe + HCl → FeCl₂ + H₂↑, якщо в результаті реакції виділився водень кількістю речовини 8 моль.

Відомо: n(H₂) = 8 моль
Знайти: m(Fe) – ?
Розв'язання: Рівняння реакції: Fe + 2HCl → FeCl₂ + H₂↑,
з 1 моль заліза утворюється 1 моль водню, тому n(Fe) = n(H₂) = 8 моль.
M(Fe) = 56 г/моль, m(Fe) = n(Fe) • M(Fe) = 8 моль • 56 г/моль = 448 г. 
Відповідь: m(Fe) = 448 г.