Назад
ГДЗ Хімія 8 клас Мідак
ТЕМА 1. ПІЗНАЄМО КІЛЬКІСНІ ЗАКОНИ ХІМІЇ
.jpg?1760112391)
Реклама:
16. Амофос (суміш NH₄H₂PO₄ (90%) та (NH₄)₂HPO₄ (10%)) — складне висококонцентроване азотно–фосфорне гранульоване добриво. Які маси (кг) Нітрогену та Фосфору потрапили в ґрунт на ділянці площею 100 га, де було внесено це добриво масою 200 кг.
Відомо: m(добрива) = 200 кг, склад NH₄H₂PO₄ (90%) та (NH₄)₂HPO₄ (10%).
m(N), m(P) – ?
Розв'язання: m(NH₄H₂PO₄) = 200 • 0,90 = 180 кг, m((NH₄)₂HPO₄) = 200 • 0,10 = 20 кг, M(NH₄H₂PO₄) = 14 + 6 + 31 + 64 = 115 г/моль, M((NH₄)₂HPO₄) = 28 + 12 + 31 + 64 = 135 г/моль, w(N) в NH₄H₂PO₄ = 14/115 = 0,122, w(P) в NH₄H₂PO₄ = 31/115 = 0,270, w(N) в (NH₄)₂HPO₄ = 28/135 = 0,207, w(P) в (NH₄)₂HPO₄ = 31/135 = 0,230, m(N) = 180 • 0,122 + 20 • 0,207 = 21,96 + 4,14 = 26,1 кг, m(P) = 180 • 0,270 + 20 • 0,230 = 48,6 + 4,6 = 53,2 кг.
Відповідь: маса Нітрогену становить 26,1 кг, маса Фосфору становить 53,2 кг.