Назад
ГДЗ Хімія 8 клас Мідак
ТЕМА 2. ДОСЛІДЖУЄМО ГАЗИ ДОВКІЛЛЯ
.jpg?1769008192)
Реклама:
10. Чи вистачить водню об'ємом 500 мл для гідрування бутину об'ємом 0,5 л за рівнянням реакції C₄H₆ + 2H₂ = C₄H₁₀?
Відомо: V(C₄H₆) = 0,5 л = 500 мл, V(H₂)наявний = 500 мл.
Знайти: чи вистачить H₂ – ?
Розв'язання: За рівнянням реакції C₄H₆ + 2H₂ = C₄H₁₀ на 1 об'єм бутину потрібно 2 об'єми водню.
V(H₂)потрібний = 2 • V(C₄H₆) = 2 • 500 мл = 1000 мл.
Оскільки наявно лише 500 мл водню, а потрібно 1000 мл, то водню не вистачить.
Відповідь: ні, водню не вистачить, потрібно 1000 мл, а є лише 500 мл.






