Назад
ГДЗ Хімія 8 клас Мідак
ТЕМА 2. ДОСЛІДЖУЄМО ГАЗИ ДОВКІЛЛЯ
.jpg?1769008192)
Реклама:
6. Реакцію горіння пентану C₅H₁₂ описують схемою C₅H₁₂ + O₂ → CO₂ + H₂O. Доберіть коефіцієнти та обчисліть об'єм (мл) кисню, який потрібен для спалювання пентану (н. у.) об'ємом 250 мл. Об'єми всіх газів виміряні за однакових умов.
Відомо: V(C₅H₁₂) = 250 мл.
Знайти: V(O₂) – ?
Розв'язання: Збалансоване рівняння реакції C₅H₁₂ + 8O₂ → 5CO₂ + 6H₂O.
За рівнянням на 1 об'єм пентану потрібно 8 об'ємів кисню, тому
V(O₂) = 8 • V(C₅H₁₂) = 8 • 250 мл = 2000 мл.
Відповідь: V(O₂) = 2000 мл.






