Назад

ГДЗ Зошит Хімія 8 клас Григорович (2025)

РОЗДІЛ 2. Досліджуємо гази довкілля
ГДЗ Зошит Хімія 8 клас Григорович (2025)
Реклама:

20.10 Ipa, Микола та Сергій по телевізору почули про труднощі гасіння магнію, що палає. У передачі говорили, що зі звичайних засобів пожежогасіння для гасіння магнію можна використовувати лише азбестову ковдру. Оцініть правильність тверджень щодо можливості загасити палаючий магній. У квадратиках ліворуч поставте відповідно «+» або «—».

+ Ipa розповіла, що магній, який палає, не можна гасити водою, оскільки за підвищеної температури магній реагує з водою з утворенням вогненебезпечного газу.
— Микола зауважив, що пісок (силіцій оксид) реагує з магнієм, тож у разі гасіння піском магнію, що палає, теплота, яка виділяється під час реакції, посилює горіння.
— На думку Сергія, магній, який палає, не можна гасити вуглекислим газом, оскільки він реагуватиме з магнієм з утворенням ще небезпечнішого чадного газу.