Назад

ГДЗ Хімія 8 клас Мідак

ТЕМА 2. ДОСЛІДЖУЄМО ГАЗИ ДОВКІЛЛЯ
ГДЗ Хімія 8 клас Мідак
Реклама:

6. Добова потреба кисню для людини в середньому 13,5 моль. Який об'єм (л) вуглекислого газу (за н.у.) поглинула рослина в процесі фотосинтезу, щоб забезпечити добову потребу кисню для трьох осіб?

Відомо: n(O₂) для однієї людини = 13,5 моль, кількість осіб = 3, Vm = 22,4 л/моль
Знайти: V(CO₂) – ?
Розв'язання: За рівнянням фотосинтезу на кожні 6 молекул CO₂ утворюється 6 молекул O₂, тобто їх кількість однакова.
Для трьох осіб потрібно n(O₂) = 13,5 моль • 3 = 40,5 моль кисню, отже рослина поглинула n(CO₂) = 40,5 моль.
Об'єм вуглекислого газу V(CO₂) = 40,5 моль • 22,4 л/моль = 907,2 л. 
Відповідь: 907,2 л.