Назад
ГДЗ Хімія 8 клас Мідак
ТЕМА 2. ДОСЛІДЖУЄМО ГАЗИ ДОВКІЛЛЯ
.jpg?1769013451)
Реклама:
7. На згоряння суміші об'ємом 50 л, що складалася з чадного й вуглекислого газу, витратили кисень об'ємом 20 л. Обчисліть вміст вуглекислого газу в початковій суміші, якщо об'єми газів виміряно за однакових умов.
Відомо: V(суміші) = 50 л, V(O₂) = 20 л
Знайти: V(CO₂) – ?
Розв'язання: Рівняння реакції: 2CO + O₂ → 2CO₂
Кисень реагує тільки з чадним газом, вуглекислий газ не горить.
За рівнянням V(CO) = 2 • V(O₂) = 2 • 20 = 40 л.
V(CO₂) = V(суміші) – V(CO) = 50 – 40 = 10 л.
Відповідь: V(CO₂) = 10 л.






