Назад
ГДЗ Хімія 8 клас Мідак
ТЕМА 2. ДОСЛІДЖУЄМО ГАЗИ ДОВКІЛЛЯ
.jpg?1769011501)
Реклама:
11. Обчисліть масу (г) сульфатної кислоти, яку можна одержати з сульфур(VI) оксиду масою 160 г, якщо вихід продукту реакції 70%.
Відомо: m(SO₃) = 160 г, η = 70% або 0,7
Знайти: m(H₂SO₄) – ?
Розв'язання: M(SO₃) = 80 г/моль,
n(SO₃) = m(SO₃) : M(SO₃) = 160 г : 80 г/моль = 2 моль.
Рівняння реакції: SO₃ + H₂O → H₂SO₄, з 1 моль сульфур(VI) оксиду утворюється 1 моль сульфатної кислоти, тому n(H₂SO₄) теоретичний = n(SO₃) = 2 моль.
M(H₂SO₄) = 98 г/моль, m(H₂SO₄)теоретична = n(H₂SO₄) • M(H₂SO₄) = 2 моль • 98 г/моль = 196 г.
m(H₂SO₄) практична = m(H₂SO₄)теоретична • η = 196 г • 0,7 = 137,2 г.
Відповідь: m(H₂SO₄) = 137,2 г.






