Назад

ГДЗ Хімія 8 клас Мідак

ТЕМА 2. ДОСЛІДЖУЄМО ГАЗИ ДОВКІЛЛЯ
ГДЗ Хімія 8 клас Мідак
Реклама:

8. За один раз людина вдихає повітря масою приблизно 0,645 г. За хвилину вона робить у середньому 15 дихальних рухів. Обчисліть кількість речовини (моль) кисню, яку вдихає учень/учениця за урок, якщо відомо, що за один раз людина поглинає приблизно 6,6% кисню від загальної маси повітря, що вдихнула. Яка кількість молекул вуглекислого газу бере участь у фотосинтезі для забезпечення киснем учнівства вашого класу протягом одного уроку?

Маса повітря за один вдих 0,645 г, маса кисню за один вдих m(O₂) = 0,645 • 0,066 = 0,04257 г, кількість вдихів за хвилину 15, тривалість уроку 45 хвилин, загальна кількість вдихів 15 • 45 = 675, загальна маса кисню m(O₂) = 0,04257 • 675 = 28,73 г, молярна маса кисню M(O₂) = 32 г/моль, кількість речовини кисню
n(O₂) = 28,73/32 = 0,898 моль приблизно 0,9 моль.
За рівнянням фотосинтезу 6CO₂ + 6H₂O → C₆H₁₂O₆ + 6O₂ для утворення 6 моль кисню потрібно 6 моль вуглекислого газу тобто співвідношення 1 до 1, для одного учня потрібно 0,9 моль CO₂, якщо у класі 25 учнів то загальна кількість n(CO₂) = 0,9 • 25 = 22,5 моль, кількість молекул N = n • Nₐ = 22,5 • 6,02 • 10²³ = 1,35 • 10²⁵ молекул вуглекислого газу бере участь у фотосинтезі для забезпечення киснем класу протягом уроку.