Назад
ГДЗ Хімія 8 клас Мідак
ТЕМА 2. ДОСЛІДЖУЄМО ГАЗИ ДОВКІЛЛЯ
.jpg?1769004551)
Реклама:
8. Обчисліть кількість речовини (моль) вуглекислого газу, який утвориться під час горіння вугілля масою 24 г. Яку кількість речовини (моль) метану потрібно спалити, щоб одержати таку саму кількість вуглекислого газу?
Рівняння горіння вугілля C + O₂ → CO₂, молярна маса вугілля M(C) = 12 г/моль, кількість речовини вугілля n(C) = m/M = 24/12 = 2 моль, за рівнянням реакції з 1 моль вугілля утворюється 1 моль вуглекислого газу тому n(CO₂) = 2 моль.
Рівняння горіння метану CH₄ + 2O₂ → CO₂ + 2H₂O, за рівнянням з 1 моль метану утворюється 1 моль вуглекислого газу, щоб отримати 2 моль CO₂ потрібно спалити 2 моль метану, відповідь n(CO₂) = 2 моль, n(CH₄) = 2 моль.






