Назад

ГДЗ Всесвітня історія 7 клас Пометун

3. ЄВРОПЕЙСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО І ДЕРЖАВИ В X-XV СТ
ГДЗ Всесвітня історія 7 клас Пометун
Реклама:

Визначте особливості європейських станово-представницьких органів і їхню роль у житті держави.

Ось основні особливості європейських станово-представницьких органів та їхня роль у житті держави: Представництво різних станів суспільства. До складу цих органів входили представники духовенства, світських феодалів і городян (третього стану). Це відображало соціальну структуру середньовічного суспільства.
Обмеження влади монарха. Станово-представницькі органи були покликані обмежувати свавілля королів і захищати інтереси представлених у них станів. Вони прагнули контролювати ухвалення законів, запровадження нових податків, питання війни і миру. Дорадча функція. Спочатку рішення станових органів мали характер порад королю і не були обов’язковими для виконання. Але з часом їхній вплив зростав, і монархи мусили більше рахуватися з їхньою думкою.
Нерегулярний характер роботи. У більшості країн станово-представницькі органи не були постійно діючими парламентами, а скликалися королями у разі потреби, найчастіше у кризові моменти. Важлива роль у централізації держав. Створення загальнодержавних станово-представницьких органів сприяло політичній централізації країн, подоланню феодальної роздробленості. Вони були засобом діалогу і компромісу між королями і станами суспільства.
Зародження парламентаризму. Хоча середньовічні станово-представницькі органи ще не були сучасними парламентами, вони заклали основи для розвитку парламентаризму і представницької демократії в Європі в наступні століття.
Отже, станово-представницькі органи відігравали важливу роль у політичному житті середньовічних держав Європи. Вони представляли інтереси різних суспільних груп, обмежували владу монархів, сприяли централізації країн і закладали традиції парламентаризму. Їх поява стала важливим кроком на шляху до сучасних форм політичного устрою.