Назад

ГДЗ Українська мова 10 клас Караман 2018

Назад до 255 (2)
ЗменшитиЗавдання №259Збільшити
ГДЗ Українська мова 10 клас Караман 2018
Реклама:

Допишіть текст, пояснивши походження і значення всіх українських назв місяців року. Користуйтесь етимологічним словником.

Наші назви місяців прозорі: легко встановити, яка ознака покладена в основу називання. Січень дістав свою назву від «сікти» (у цей час найчастіше вирубували ліс). Лютий названо за люті — злі, жорстокі — морози, які бувають у цьому місяці. Березень був місяцем, коли збирали березовий сік (місяць цей слов’яни ще називали сочень, соковник). Квітень — місяць цвітіння дерев. Травень отримав свою назву від трав, які в цей час буйно розквітають і вкривають землю. Червень пов’язаний із появою червця — комахи, яку використовували для виготовлення червоної фарби. Липень названо на честь липи, яка у цей час зацвітає, наповнюючи повітря солодким ароматом. Серпень походить від слова «серп», адже саме в цей період розпочинали жнива та використовували цей інструмент для збирання врожаю. Вересень дістав назву від вересу — рослини, що цвіте в цей час. Жовтень пов’язаний із жовтінням листя, яке стає характерною ознакою цього осіннього місяця. Листопад названо так через активне опадання листя. Грудень означає «груддя», тобто мерзлу землю, яка в цей час утворює тверді нерівності — грудки.
Усі ці назви місяців відображають спостереження наших предків за природою, їхній побут і зв’язок із навколишнім середовищем.