Твір Мужні герої Вальтера Скотта за романом «Айвенго»

 

Події роману видатного англійського письменника Вальтера Скотта «Айвенго» відбуваються в XII столітті. Тоді королем Англії був Річард Левове Серце. У країні відбувалася гостра боротьба між саксами та норманами, а також між феодалами і землевласниками. Лицарські замки стали кублом для розбійників, а бідні люди були беззахисними і безправними.

У важкий для країни час на батьківщину повертається спадкоємець старого Седріка Айвенго. До цього юнак подорожував по Італії, Франції, Греції. Багатий феодал Седрік позбавив його спадщини і вигнав з дому, тому що погляди батька і сина на державний устрій різко розходилися. Айвенго за роки поневірянь навчився ховати свої справжні почуття під маскою байдужості. Юнак переодягнувся в бідного прочанина і, залишаючись невпізнаним, пробрався в будинок батька. Там він зустрів вихованку Седріка — леді Ровену, до якої зберіг ніжні почуття протягом тривалих років вигнання. Айвенго розуміє, що життя батька мало в чому змінилася: Седрік такий же суворий і безкомпромісний.

Молодий лицар цінує в людях, передусім, порядність і щирість. Він не хоче відступати від своїх принципів і вважає, що влада феодалів має бути обмеженою. Айвенго також вірить у те, що всі люди рівні перед Богом, тому рятує єврея Ісака від пограбування.

 

Юнак не лише справедливий, а й відважний воїн. На лицарському турнірі він мав чудовий вигляд у бойовому спорядженні. На панцирі було написано: «Лицар, позбавлений спадщини». Його спритність і грація зачарували глядачів. У нагороду за перемогу Айвенго отримав золотий вінок. Природно, юнак подарував його своїй коханій дівчині — леді Ровені, при цьому залишаючись невідомим. Однак, коли з Айвенго зняли шолом, то всі впізнали сина могутнього Седріка.

Важкі рани лицарям зазвичай лікують ті, хто вміє цінувати дружбу, щирість, чуйність. Айвенго допомагає Ісак, його дочка Ребекка, свинопас Гурт і навіть сам король Річард Левове Серце. Ці люди зробили все можливе, щоб юнак одужав. Народний герой Локслі вважає, що його вільні стрілки зможуть у будь-який момент захистити товариша. Свинопас Гурт каже, що ніколи не зрадить його, незважаючи на можливе покарання. Айвенго добре розуміє, що сила людини — в дружбі, а щастя — в любові. Усіх, хто його оточує, підкорюють Щедрість, доброта і простота молодого лицаря. Ледве одужавши, Айвенго знову стає на захист знедолених, рятуючи Ребекку, хоча цього разу він ризикував своїм життям.

Велику роль у творі відіграє легендарний король Англії — Річард Левове Серце. Саме він під маскою Чорного Лицаря виносить на руках з охопленого полум’ям замку пораненого Айвенго, а потім робить ще чимало добрих справ: рятує старого Седріка і леді Ровену, примирює Айвенго з батьком і благословляє майбутній шлюб юнака та Ровени.

У своєму романі Вальтер Скотт змальовує образи сміливих, безстрашних, мужніх людей, як лицарів, так і простолюдинів. Навіть сумно стає від того, що в сучасному світі не так багато сміливців, які завжди були б готові відстояти честь і гідність. Але я розумію, що там, де є лицар, добро обов’язково переможе зло. Справжньому лицареві не потрібні похвали і нагорода. Сенс його життя — приносити свободу і добро тим, хто цього потребує.

 

Якщо є питання чи побажання пишіть у коментарі: