Твір Головна думка балади Ф. Шиллера «Рукавичка»

 

Балади Шиллера відрізняються глибинним драматизмом, його герої постійно проходять через життєві випробування, поет оспівує такі якості, як благородство, самовідданість, мужність і сміливість.

У багатьох, особливо ранніх, творах Йоганна Шиллера відчувається вплив видатного англійського драматурга Шекспіра, а після першої постановки його п’єси «Розбійники» поета охрестили «німецьким Шекспіром».

В основу сюжету балади «Рукавичка» покладено конкретний історичний факт. Історія, яку оповідає Шиллер, доволі проста і містить кілька сцен.

Але лірика німецького поета сповнена більш глибинного сенсу, це не просто культурно-історичне творіння, а твір, повний пристрасної поетичної думки, метою якої є показати справжню цінність людського життя.

Шиллер розповідає нам про події, які відбулися при дворі короля Франції в XV столітті. Королівська знати розважається тим, що спостерігає за боротьбою звірів на арені. Між собою борються лев, тигри і леопарди. Але всі чекають якогось приголомшливого видовища, і раптом на арену падає рукавичка.

 

Чарівна дама Кунігунда звертається до лицаря свого серця з проханням принести її рукавичку з арени. Таким чином, вона бажає, щоб лицар Делорж продемонстрував їй своє кохання і вірність. Безстрашний Делорж спускається на арену, піднімає рукавичку і звірі не чіпають його. Але, повертаючись до красуні, лицар кидає рукавичку своїй обраниці в обличчя. Адже рукавичка опинилася на арені не просто так. Юна Кунігунда вирішила пожартувати над лицарем і привернути увагу до себе. Вона вигадує для свого благородного обранця жорстоке і невиправдане випробування, аби він зміг довести своє кохання до неї.

Але Делорж розуміє, що для красуні це лише забава, її не турбує те, що він може померти, його життя для неї нічого не означає. Тому він відповідає на її жест «любові» тим же: Делорж публічно нехтує нею, жбурляючи підняту з арени рукавичку : Кунігунді в обличчя. Адже як лицар він не міг не відповісти на її виклик, оскільки це поставило би під сумнів його сміливість і благородство. Кунігунда скористалася цим, і тому Делоржу подвійно неприємно.

Ліриці Шиллера притаманний високий рівень художності та яскрава й насичена І зображальність. Його твори естетичні й барвисті, а «Рукавичка» — один з найяскравіших зразків його виразної та гуманної лірики. У період творчості, коли була написана «Рукавичка», Шиллер вирішив відійти від драматургії та звернувся до легенд і переказів, намагаючись передати іншим їх глибинний сенс. Адже в баладі «Рукавичка» Шиллер показує те, як Делорж усвідомлює справжнє ставлення своєї обраниці до нього, і таким чином поет вказує на справжню ціну життя та кохання.

Кохання не повинне вимагати таких жертв, нещадних і несправедливих, а життя вартує більше, ніж чиясь безглузда примха і кинута на арену з кровожерливими звірами рукавичка.

 

Якщо є питання чи побажання пишіть у коментарі: