Твір чому брехня солодка, а правда гірка

Народна мудрість здавна говорить: «Краще гірка правда, ніж солодка брехня». Звичайно ж, говорити правду краще і достойніше. Не випадково батьки вимагають від дітей, щоб ті ніколи не брехали.



Однак деякі люди вважають що до брехні потрібно вдаватися тільки в тих випадках, коли правда може принести велику шкоду, аж до непоправного. За інших обставин слід говорити правду, навіть якщо вона виявиться неприємною, болючою для самолюбства.

Навряд чи знайдеться людина, якій приємно слухати критику на свою адресу. Тим не менше, якщо ви вважаєте, що ваш родич або друг надходить не кращим чином або помиляється, про це слід відверто сказати.

Невже брехня буде солодкою, якщо стане таки правдою? Мабуть, ні. Виявлення прихованого може стати серйозним ударом. Людина, від якої щось тримали у таємниці навіть заради її спокою, може розчаруватись у тому, до кого мала довіру. Звичайно, все в цьому дуже індивідуально. Однак, ми завжди прагнемо знати істину і не припускаємо нічого потаємного від нас. Якою б болючою не була прихована правда, ми воліємо її знати. Не хочемо бути обманутими. І це природно.



Я також вважаю що завжди є тільки істина. Будь-яка звістка, новина, критика мають бути правдивими. Навіть ризикуючи, що хтось образиться і змінить ставлення до вас. І це є справедливість.

Якщо є питання чи побажання пишіть у коментарі: