Твір МОРАЛЬНА КРАСА Й ДУХОВНА ВЕЛИЧ ЛЮДИНИ В КІНОПОВІСТІ О. ДОВЖЕНКА "ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА"

У кіноповісті О. Довженка "Зачарована Десна" дух українського народу показаний очима малого Сашка та дорослого Олександра Довженка.

Головний герой прагне усвідомити свою природу, перші враження від пізнання світу, нелегку долю придеснянських хліборобів, закоханих у працю; національні звичаї, їх первісні джерела. Виражаючи щирі почуття, автор увага акцентує на нативістичних домінантах ментальності українців: сентиментальності та ліризмі, які визначають спосіб їхнього сприйняття світу: "Любив я, коли хтось на дорозі вночі, проходячи повз нас, казав: "Здрастуйте". I любив, коли дід одказував: "Дай бог здраствувати". Любив, їдучи на возі з лугу, дивитися, лежачи, на зоряне небо. Любив засинати на возі і любив, коли віз спинявся коло хати в дворі і мене переносили, сонного, в хату.

Також автор відтворил один з головних образів кіноповісті - образ матері. Любов до рідного краю, працьовитість, повага та шана до людської праці притаманні Одарці Єрмолаївні. Вона зображена в щоденних клопотах, але сповнена любові та піклування, переживань про свою родину, дітей (тут доречно згадати щемливі епізоди про трагічну смерть чотирьох дітей і народження дівчинки) є архетипом української жінки в цілому, жінки-трудівниці, жінки-годувальниці, жінки-берегині.
Дивиться на веб-сайті Укрлитра всі авторські твори українською та англійською.

В характеристиці образів героїв повісті ми бачимо любов до краси природи, рідного краю, працьовитість і шанобливе ставлення до людей та їхньої праці, сентименталізм, ліризм, гумор, і це є самобутніми ознаками національної ментальності українського народу.

Якщо є питання чи побажання пишіть у коментарі: